Радио Милева

Кеба не може да биде покусо од другите: И тој се пофали со својот базен, но и како изгледа во костим за капење на прагот од седмата деценија (фото)

Кеба не може да биде покусо од другите: И тој се пофали со својот базен, но и како изгледа во костим за капење на прагот од седмата деценија (фото)
фото:граган којиќ кеба/принтскрин/инстаграм

Фолкерот Драган Којиќ Кеба, на музичката сцената важи за една од пејачите кои можеби најмногу посветува внимание на неговиот физички изглед.

Пејачот полека се приближува кон седмата деценија од животот, односно Кеба ќе го прослави својот 60-ти роденден во октомври годинава, но неговиот добар физички изглед не може да се оспори.

Кеба реши да ги искористи топлите летни денови и да се релаксира под сонцето на базенот во дворот од неговата вила на Бежаниска коса.

 

View this post on Instagram

 

????

A post shared by ?????? ????? ???? (@dragankojickeba) on

Пејачот како и многумина со стартот на летото, го овековечи ова со фотографија која ја објави на социјалната мрежа Инстаграм, каде се пофали и за неговиот физички изглед во костим за капење, барем за маж на негова возраст.

Фолкерот често потенцира дека сака спорт, и дека џогира секое утро, што му помага да остане фит и во конциција.

Останати вести од Радио Милева