Радио Милева
Преселба преку океанот

„Кеба ја обвинува Северина за се’“: Игор Којиќ не може да ја преболи екс- сопругата, па поради тоа донел тешка одлука

„Кеба ја обвинува Северина за се’“: Игор Којиќ не може да ја преболи екс- сопругата, па поради тоа донел тешка одлука

Откако поранешниот сопруг на Северина Вучковиќ посака среќата да ја најде во Америка, со неговата сестра Наташа, која со години живее и работи таму, фолк пејачот Драган Којиќ Кеба е неутешен. Веќе му е доволно тешко еднаш годишно да ја гледа ќерката, што не може ни да замисли како ќе му изгледа животот кога ќе биде во иста ситуација и со синот Игор.

Тој и неговата сопруга би биле најсреќни ако нивниот наследник најде љубов во Белград и се смири, но бидејќи тој се уште страда за Северина и нејзиниот син Александар и дека тука нема професионална перспектива, свесни се дека тоа е малку можно.

Близок извор му рекол на Којиќ дека музичарот се справува со тоа што неговата куќа наскоро ќе биде празна и дека ако Наташа и Игор основаат семејство Америка, тоа ќе го гледаат само преку видео повик.

– Кеба е очаен по одлуката на Игор. Нему и на Оља им беше тешко кога Игор замина во Хрватска да живее со Северина, а дури сега не се чувствуваат добро. Тие многу страдаат затоа што ја гледаат Наташа само еднаш годишно, кога одат кај неа и знаат дека сега кога Игор си оди, нема да имаат деца во близина. Кеба за се ја обвинува Северина бидејќи не сакала да му роди внук. Има неостварена желба да биде дедо – рекол пријателот на Којиќ.

Како што е познато, поранешниот сопруг на Северина Вучковиќ планира да ја напушти земјата наесен.

фото:Принтскрин Инстаграм/АТА Images

Останати вести од Радио Милева