Вистаграм

Потрошила 4.200 фунти за преуредување на домот, користејќи само спрејови и лепливи ленти – резултатот е магичен

Наташа Мекбрин одлучила да го преуреди својот дом. Таа сака шаренило, впечатливи бои и необични детали, па тоа и го направила со својот...
Вистаграм

Еве како денес изгледа бебето со најгуста коса на светот: Сега има четири години и е вистински хит!

Штом се родило, бебето Чанко стана неверојатно познато како бебе со најгуста и најубава коса на светот. Тоа беше во 2018-та година, а популарноста...
Вистаграм

Ова секс бомба родена е во Египет, има 2 милиони следбеници на Инстаграм и со својот изглед никој не остава рамнодушен

Тара Емад (28) актерка и модел од Египет, а по потекло од Црна Гора не остава никој рамнодушен со својата убавина. Таа е родена и работи...
Вистаграм

Таа е неприкосновена кралица на уличниот стил: Еве зошто оваа пролет сите посакуваме да го „украдеме“ гардероберот на Џули Сарињана

Џули Сарињана, позната како „Sincerely Jules“, е една од модните инфлуенсерки чиј стил навистина се карактеризира со добар вкус. Нејзините...
Вистаграм

Многумина сметаат дека таа е најубавата Италијанка: Се појавила на Санремо, па докажала дека старее со достоинство

Таа е во редот на најпознатите и најубави актери, заедно со Софија Лорен, Моника Вити и многу други. На популарниот фестивал Санремо...
Вистаграм

Туристите го обожуваат: Храна, чинии, мост, телефонска говорница – на овој остров сè е во знакот на виолетовата боја

За да ги привлечат туристите да го истражат овој дел од светот, жителите на островот Банвол одлучиле сè да исфарбаат во виолетова боја,...
Вистаграм

Оваа 70-годишна бабичка има 1.5 милиони следбеници на Инстаграм – причината за нејзината популарност ќе ве воодушеви

Џоан Мекдоналд почнала со фитнес на 70 години за да си го подобри здравјето, а набрзо станала инспирација за многу луѓе. Лекарите во 2016-та...
Вистаграм

Зимски трик кој го обожуваат модните трендсетерки: Оваа сезона заменете го топлиот шал со ова парче облека

Како секој, дури и наједноставниот изглед со лежерен призвук да го претворите во модна комбинација идеална за долгиот работен ден? Популарните...