Ништо лично

Зоран Заев бетер од Боки 13: Се појави во кошула од 200 евра, колку што е платата во Македонија на оние што цел месец шијат кошули за тие пари! (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев,заедно со министерот Горан Сугарески и останатата свита  беше на увид на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп...
Ништо лично

„Генијалноста на глупоста“ на социјалните мрежи: Ахиловата петица на Катица, брусилка, златен спреј и мо*ка на плочка!

Твитерџиите, Инстаграмџиите и останатите „генијалци“ што киснат на социјалните мрежи споделуваат нови довитливи и духовити содржини,...
Ништо лично

Без кацига, на веспа без табличка, стои на зелено среде зебра и зборува на мобилен: „Ало Оливер, прием… Имате ли вие во МВР метла?“ (ФОТО)

Бранот на „хигиенска чистка“ го зафати СДС, ама не и институциите на системот. Таму метлата се’ уште не заиграла. Ни во првите редови,...
Ништо лично

До крајот на јануари требаше да се отвори автопатот Миладиновци – Штип, ама… се чека денот за чочек! (ФОТО)

Екс министерот за транспорт и врски и потпретседател на ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски, преку својот Твитер профил ја праша Владата...
Ништо лично

Македонскиот народ го возврати предизвикот: Карлеуша ги поддржуваше „шарените“ протести, а народот сега вака побара „правда“ за неа! (ФОТО)

Секс скандалот со прељубата и порно фотографиите на Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен Врањеш не стивнува. Секој нов ден излегува...
Ништо лично

Дојде живот: Додека македонските граѓани стравуваат за иднината на своите деца, децата на Заеви уживаат по светот! (ФОТО)

Како минува времето откако СДС и неговата коалиција дојдоа на власт, од ден на ден, се’ повеќе нивното политичко мото: „Дојде живот“...