Радио Милева
загрижена и исплашена

Катарина проговори за мајчинството: Јас сум напорна мајка, секогаш се грижам каде е моето дете! (фото)

Катарина проговори за мајчинството: Јас сум напорна мајка, секогаш се грижам каде е моето дете! (фото)

Пејачката Катарина Грујиќ проговори за тоа дали излегува, дали оди на забави со сопругот Марко Гобељиќ, како и за тоа кој се грижи за малата Катја.

Грујиќ изјави дека нејзиниот живот драстично се променил откако станала мајка, а сега објасни дека ретко излегува бидејќи постојано се грижи за бебето. Таа вели дека се менува со дадилката која и помага во сè, а најголемото излегување во овој момент и е кога оди на настап.

– Јас и Марко најчесто излегуваме заедно, но тој не може често да излегува поради обврските и натпреварите. Тоа понекогаш го почитувам, излегувањата ми се најмногу на настапите, бидејќи работам секој викенд. Долго време не излегувам, не сум била на концерт, имаше корона, бев бремена – признала Каќа.

Потоа открила како се справува со бебето.

„Во моментов најмногу ми помага дадилката, ниту мајка ми, ниту татко ми не се во Србија, сестра ми, свекорот, свекрвата… И мојот сопруг не е тука! Во последно време сум сама со бебето, дадилката ми помага. Не се чувствувам удобно кога ќе заминам два-три дена, тешко ми е и кога сум некаде блиску.

Таа признава дека е  напорна кога е мајчинството во прашање.

-„И праќам двеста пораки, дадилката ми вели: „Опушти се, спиеше, јадеше. Сè е во ред“. Многу сум исплашена, сакам во секое време да знам дали сè е во ред – признава пејачката.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/katarinagrujic.doll

 

Останати вести од Радио Милева