Радио Милева
на одржување

Катaрина Ивановска е ултра тенка манекенка, ама кога ќе го напрчи задникот го полни кадарот (фото)

Катaрина Ивановска е ултра тенка манекенка, ама кога ќе го напрчи задникот го полни кадарот  (фото)

Иако стана мајка на две деца, телото не ја издаде, ама за тоа да е така секако дека генетиката игра улога, но најмногу тоа што Катарина никогаш не се остава без тренинг.

Дали на кеј со кардио или теретана, таа секогаш има начин како да остане во форма. Бидејќи работата тоа и го наложува, од режимот нема исклучоци.

Тука во голема мера помага и грижата за децата која разбирливо троши голем дел од енергијата на мајките.

Во своите најнови објави Катарина уште еднаш покажа како вежба во теретана и се одржува. Стегната во хеланки и црна маичка, згодната мама ги зема теговите и почна да ги прави вежбите по упатствата на инструкторот кој тоа го забележа со камерата од мобилниот.

Иако е ултра тенка и супер манекенка, кога ги прави вежбите за задник, така напрчена полни кадар со сексапил, а глетката е рамна и за оние побујните.

На вакво тело иако е ремек дело му треба одржување, а Катарина тоа не може да го заобиколи и да го промени својот животен стил кој го има со години.

 

фото: Инстаграм/Катарина Ивановска

Останати вести од Радио Милева