Радио Милева
приватни моменти

Катарина Грујиќ откри дали и пречи тоа што ја нарекуваат „сопруга на фудбалер“, но и каков однос има со родителите на нејзиниот сопруг ( фото) 

Катарина Грујиќ откри дали и пречи тоа што ја нарекуваат „сопруга на фудбалер“, но и каков однос има со родителите на нејзиниот сопруг ( фото) 

Пејачката Катарина Грујиќ е во брак со фудбалерот Марко Гобељиќ со кој ја има ќерката Катја. Таа откри дека случајно се запознале, каков однос има со неговите родители, но и дали и пречи статусот на „сопруга на фудбалер“, иако таа веќе направила успешна кариера пред да се омажи за него.

– Се запознавме кога Марко дојде непоканет на мојата прослава, се претстави и рече „Среќна прослава!“ –  така ми кажа, бидејќи јас и татко ми имаме традиција првиот ден да слави со своето друштво, а вториот ден изнајмувам кафана и носам 50 мои пријатели или дома во просториите за прославата. Додуша во тоа време славев во ресторан на еден пријател и беше околу два часот по полноќ кога тој дојде.

-Мојот пријател ме праша дали може да дојде неговиот пријател и се покажа дека тоа е Марко. Пред тоа имав слушнато за него, но немав став, бидејќи не го познавав во живо. Го познавав неговиот соиграч Вујадин Савиќ бидејќи заедно одевме во средно училиште. Кога го запозна татко ми, го кажа неговото име, а татко му одговори „каде си зет“ – рекла Катарина Грујиќ. – Мојот татко на сите им кажа колку страсно го сака Партизан, па ја раскажа анегдотата дека во средно училиште со нож го нацртал на клупата амблемот на својот сакан клуб. Меѓутоа, сега вели дека Ѕвезда најмногу ја сака на светот поради зетот – изјавила Грујиќ, па продолжила:

– Марко го заслужи сето тоа, да не беше таков каков што е, татко ми никогаш немаше да се предомисли. Пејачката вели дека тоа не и пречи бидејќи ја нарекуваат „сопруга на фудбалер“, иако имала успешна кариера пред да се омажи за фудбалер.

– Се разбира не. Некои објавија дека сум се згрозила од тоа, но вистината не е таква. Луѓето знаат дека имам занимање и дека постоев пред да стапам во врска со Марко. Сè уште сум Катарина Грујиќ, само што го додадов Гобељиќ. Прашав дали му пречи да го оставам презимето и да го додадам неговото, тој ми одговори дека не му пречи. Тој е многу разбирлив и мислам дека тоа беше многу убаво од него. Како што вели, со родителите на Марко има прекрасен однос и многу и помагаат со внуката. – Од првиот ден на нашата врска и кога отидов во Краљево да ги запознаам, имаме убава врска. Толку се зближивме, особено сега кога ја имаме Катја (ќерка), многу ни помагаат. Тие се навистина прекрасни луѓе од народот, исто како и моите.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/ К.Грујиќ З.Илиќ /О.Буниќ

 

Останати вести од Радио Милева