Радио Милева
спомени

Каролина Гочева со галерија фотографии од неа и сопругот ги сумираше убавите моменти од 2020та (фото)

Каролина Гочева со галерија фотографии од неа и сопругот ги сумираше убавите моменти од 2020та (фото)
фото: принтскри/инстаграм/каролина гочева

Oстануваат уште неколку часа до крајот на 2020та година која цел свет ќе ја памети по коронавирусот.

Сите чекаме календарски да завршии оваа година со надеж дека следната ќе биде многу подобра и поубава.

Познатите изминатиот период ги покажаа своите домови за новогодишните празници и ги открија своите желби за 2021.

Македонската пејачка Каролина Гочева со галерија од неколку фотографии ги сумираше убавите спомени од изминатите 12 месеци.

Имено, таа на својот „Инстаграм“ објави  сет од неколку фотографии на кои се нејзиното семејство односно таа, фотки од сопругот Михаил Корубин, нејзините внуки, како и нејзината мајка.

Во описот на објавата македонското девојче напиша:

„Некои убави моменти од 2020“.

Објавата за краток период достигна над 8 000 лајкови, а нејзините следбеници оставија позитивни коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Среќни празници

Останати вести од Радио Милева