Радио Милева
Фацијален грч

Каролина Гочева преку лична фото- експресија за времето кое го живееме, ама дури и ваква не ја постигна намерата (фото)

Каролина Гочева преку лична фото- експресија за времето кое го живееме, ама дури и ваква не ја постигна намерата (фото)
фото:каролина гочева/инстаграм принтскрин

Со почетокот на 2021 година имавме многу поголема надеж дека новото нормално кое коронавирусот го нематна на целиот свет, ќе заврши или барем полека ќе го снема од нашето секојдневие.

Но, реалноста за жал ни покажува една поинаква слика која секојдневно не разочарува, растревожува или едноставно ни го скратува правото на живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Пејачката Каролина Гочева како и целата музичка фела е ставена на пауза на неодредено, а кога би можела да го покаже својот фацијален грч на целава ситуација, таа тоа би го направила како на оваа фотографија:

-Денов, месецов, годинава – напиша Каролина мислејќи на се’ она што ни се случува и опкружува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Но веројатно не можеше да најде полоша фотографија од себе за да го покаже она што имеше намера, бидејќи следбениците и порачаа дека и вака е најубава.

Намерата не беше успешна – бидејќи реалноста на коронавирусот е толку грда што не посакуваме да ја гледаме во ниедна форма.

Останати вести од Радио Милева