Радио Милева
Природна

Каролина Гочева без шминка: Пејачката не чувствува и нема потреба да ги сокрива годините од лицето (фото)

Каролина Гочева без шминка: Пејачката не чувствува и нема потреба да ги сокрива годините од лицето (фото)

Гочева на 28-ми април наполни 42 години, но очигледно тие се само број кога е во прашање нејзиниот изглед.

Пејачката не споделила која е нејзината рутина за нега и одржување на свежината на лицето, освен кога треба да рекламира одреден козметички производ, но вака или така, кај неа мајката природа ја потшедила од грижи кога е убавината и естетиката во прашање.

Периодов, откако ја прележа короната, Гочева се фрли на работа ама и на уживање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Неодамна таа ја објави својата нова песна „Од небо до дно“ која наедно е камбек на поп сцената, но и нејзино деби како автор на музика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Оттука, нејзиниот профил на Инстаграм и Фејсбук редовно има нови објави, па Каролинче како по обичај кога има нешто ново на музички план, знае да фрли мамка до публиката и да зачини и со објави со по нешто од приватноста.

Во месец јули беше на одмор со сопругот во Италија, а потоа со внуките и сестра си.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Пред официјалниот крај на летото Католина објави летни фотографии како последен летен поздрав, а на едната од нив таа е во бикини и комплетно без шминка каде зрачи со својата природна убавина. Тоа беше и фокусот за што коментираа следбениците и и дамоа безброј комплимети на сметка на изгледот.

фото:Инстаграм/Каролина Гочева/принтсктин Дарко Мораитов

Останати вести од Радио Милева