Радио Милева
еретска перверзија

Карлеуша за „Ноќта на вештерките“ сите ги шокираше, без оглед на полот: Пејачката се претвори во „куртизана на ѓаволот“ (ФОТО)

Карлеуша за „Ноќта на вештерките“ сите ги шокираше, без оглед на полот: Пејачката се претвори во „куртизана на ѓаволот“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша се навикнавме речиси секојдневно да не шокира, но овој пат се чини дека пејачката ја претера. И заради едоволно експлицитната голотија на која не навикна, но и заради славењето на сатаната, потег заради кој многумина само што не ја распнаа.

На сите ни е јасно дека „ѓаволот се крие во деталите“, но она во што за „Ноќта на вештерките“ (празник кој патем нема никаква врска со верата на овие простори), Карлеуша се претвори,  многумина изнервира, разжести и разбесне, па критиките за нејзината бизарна, еретска перверзност, ги надвладејаа комплиментите за нејзината идеја, креативност и сексапилност за костимот  што го одбрала русокосата.

Имерно, поведена од само нејзе познати причини пејачката вообичаено се разголи, но овој пат на нејзината ерголотија, решила да диодаде малку повеќе од перверзија… Нешто што задира во сферата на верата и религијата, откако Карлеуша за „Ноќта на вештерките“ се нашминкала, маскирала и костимирала како да е „женски луцифер“!

Еротската компонента и сексапилот споени со стилот кој го одбрала, многумина изнервира, зашто сметаат дека рускосата чепнала таму каде што не треба да се задева… Во верата и религијата.

Особено во овие тешки и турболетни времиња, кога многумина сметаат дека во светот „царува сатаната“, а таа се ставила во негова служба, односно решила на еден начин да го велича и слави!

До душа  и вака костимирана, не дека Карлеуша не изгледа привлечно, заводливо и возбудливо, но сепак… Вака експлицитно да се велича „лукавиот“ колку и да било тоа само фигуративно, а пораката да се крие во  деталите, ќе да е премногу…

Особено ако деталите на пејачката и се кријат под опашката!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Како и да е, оценката е дека Карлеуша за „Ноќта на вештерките“ сите ги шокираше, без оглед на полот… Па затоа и поедници прокоментираа дека пејачката се претворила во „куртизана на ѓаволот“!

 

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar

 

 

 

Останати вести од Радио Милева