Радио Милева
завидна доза возбуда

Карлеуша во Дубаи: Сирена во мрежа или „морска кучка“ на ноќна прошетка? (ВИДЕО)

Карлеуша во Дубаи: Сирена во мрежа или „морска кучка“ на ноќна прошетка? (ВИДЕО)

Иако зимата се уште не земала полн замав, сепак времето не е така топло, па затоа Јелена Карлеуша реши деновиве уште малку да ужива во сончевиот Дубаи. По оние од плажата, пејачката сега објави нови фотографии со кои повторно ги воодушеви нејзините следбеници.

Додека ужива во луксузот во потоплите краишта, таа покажа дел од местото каде моментално престојува. Русокосата најпрвин  се фотографираше преку ден на терасата од луксузниот хотелски апартман, каде  позираше во тигресто танга бикини и исто такво долго здолниште кое иако многу ме открива и тоа како се насетува што е тоа што под него покрива.

Потоа Карлеуша заминала на шопинг, по што објави нови фотографии по купувањето,  на кои пејачката се подготвува за ноќен живот. Овој пат во аутфит насловен „Лоша кучка“ Карлеуша тргна во ноќна авантура, по нова ноќна случка.

А „кучката“ овој пат облечена повеќе од провокативно, налик на сирена или поточно, „морска кучка“ фатена во мрежа…!

Зашто токму налик на тоа наликува нејзината провидна светкава облека во вид на долг мрежест фустан, под кој јасно и се гледаат танга гаќичките и голите гигантски гради, зашто градник и не носи.  

Светкавата чанта и обувки на високи потпетици, како сончевите очила се само „дополнителна опрема“, која ретко кој ја забележува… Зашто се што е на неа „паѓа во сенка“ на она што како телесен раскош русокосата го покажува. А кога е во прашање Карлеуша и тоа како има што да се гледа и тоа со завидна доза на возбуда!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Фотои видео: Инстаграм/karleusastar

 

Останати вести од Радио Милева