Радио Милева
Цела српска естрада кај него

Карлеуша со приватен авион дојде во Македонија, а еве кој наш пејач беше првиот што ја пречека (фото)

Карлеуша со приватен авион дојде во Македонија, а еве кој наш пејач беше првиот што ја пречека (фото)

Српската поп-пејачка Јелена Карлеуша со приватен авион долета во Македонија, а поводот беше настап во еден кабаре клуб во Битола.

Како што е во нејзина пракса, голем дел од секојдневните моменти ги објавува на Инстаграм, па таков беш случајот и со патувањето и настапот во Битола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Од фотографии и видеа пред полетување, за време на летот, пристигнувањето, изборот дневениот стајлинг, некоја поза плус, за на крај вечерниот изглед за настапот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Но ликот кој ја пречека во клубот каде настапуваше не се најде на нејзиниот профил туку на неговиот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

Имено, станува збор за нашиот познат пејач Димитар Андоновски кој веќе извесен период е креативен и уметнички директор на кабарето „Голд фелициа“ во Битола каде настапуваат и домашни пејачи, а од кај соседите досега дојде голем дел од српската естрада меѓу кои: Теа Таировиќ, Хурикејн, Милица Тодоровиќ, Пеѓа Меденица, Јелена Томашевиќ, Наташа Беквалац, и многу други.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

Директорот Диме има фото спомен со сите и неговиот профил е полн со вакви фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

Освен настапите и компонирањето музика, Андоновски има полни раце работа, а во ова скапо време секој плус е и тоа како добредојден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

фото:Инстаграм/Јелена арлеуша/Димитар Андоновски

Останати вести од Радио Милева