Радио Милева
Брутална провокација

Карлеуша се појави во ТЛЗП со шокантен изглед: На себе има 16.000 евра, а речиси е гола! (ФОТО)

Карлеуша се појави во ТЛЗП со шокантен изглед: На себе има 16.000 евра, а речиси е гола! (ФОТО)

Јелена Карлеуша  е  гостин – член на жирито во новата епизода на шоу програмата „Твоето лице звучи познато“ (ТЛЗП). Оние што веќе се биле на снимањето, велат дека никогаш немало полуда забава! Самоп пред неколку дена Карлеуша ги шокираше сите со својот стајлинг, кога се појави за време на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ во проѕирна , црна, мрежеста облека.  Но, ако тоа беше шок, изгледот на Карлеуша во ТЛЗП е најблаго речено скандалозен. Брутална провокација што ќе ги остави гледачите без зборови.

Имајќи во предвид дека само чизмите на „Ив Сен Лоран“ што фолк дивата ги носи  чинат 8.ooo евра, слободно може да се каже дека стилот на Јелена избран за оваа пригода чини минимум 16.000 евра .


Интересно е тоа што убавиот кикбоксер Ненад Пагонис во оваа епизода доби задача да ја имитира токму Карлеуша, па нема  сомневање дека фолк дивата со  своите коментари ќе предизвика дополнително лудило. Впрочем како и со шокантниот имиџ! А тек кога ќе се сврти кон камерите и публиката и ќе го покаже огромниот, речиси гол задник… ќе настане вистински хаос!

Јелена уште еднаш покажа дека нема конкуренција, и каде и да се појави знае како да направи шоу! Фотографиите  од снимањето кои беа објавени на Инстаграм за кратко време го урнаа рекордот со лајкови.

Останати вести од Радио Милева