Радио Милева
огнени русокоси

Карлеуша крена прашина со шарениот комбинезон, но и наша Марјана не е ништо покуса (фото)

Карлеуша крена прашина со шарениот комбинезон, но и наша Марјана не е ништо покуса (фото)

Ако Србите ја имаат секс бомбата Јелена Карлеуша, кога е физикус во прашање ако бараме некоја сличност, ние ја имаме нашата Лото девојка Марјана Станојковска.

Двете имаат слична висина, пропорции и телесен раскош, но секоко секоја е своја на посебен начин.

Дека Карлеуша е инспирација за многуте нејзини колешки од сроската естрада, досега сме виделе многупати, а деновиве е актуелна со шарениот комбинезон од светски познатиот Жан Пол Готје кој по неа го облече и Маја Беровиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Марјана не го носеше ова скапо модно парче, но дефинитивно може да стои рамо до рамо со Карлеуша кога е сексапилот во прашање.

Хулахопка комбинезоните се моден хит меѓу дамите од шоу-бизнисот, а еден таков модел со асиметрични пресеци и во сина нејанса, облече и Марјана Станојковска.

Ваквиот комбинезон не дава простор за недостатоци, а на Марјана совршено стои, од нагласување на витите нозе, струкот, клковите, бујната предница или едноставно како исцртана фигура на песочен часовник.

На која подобро и прилега е работа на вкус, но едно е сигурно, и нашето и српското се два огна кои горат силно.

фото:Инсатаграм/Марјана Станојковска/Јелена Карлеуша

Останати вести од Радио Милева