Радио Милева
вознемирувач, просветител и смирувач...

Карлеуша ја вознемири јавноста со својата речиси гола фигура, а потоа самата си стави цензура (ФОТО)

Карлеуша ја вознемири јавноста со својата речиси гола фигура, а потоа самата си стави цензура (ФОТО)

Јелена Карлеуша не би била тоа е што е – „кралица на скандалите“, ако ваквото однресување не и е секојдневие. Или барем јавноста она што го прави и изведува, барем така го доживува. До душа, не сите, но голем дел се оние кои дури се дрзнуваат да кажат и објават дека белградската „мала од скандала“ со своите објави ги вознемирува.

А, Јелена како Јелена, речиси секоја објава и е разголена… Која повеќе која помалку, но со оваа последнава одново се надмина, кога минимализмот во облекување е во прашање.

Навистина ултрамодерно (с)облечена во најмали што може, најмини бикини на светот или долна облека , што ли е веќе тоа на неа, од еден познат светски бренд, русокосата поп-фолк дива е рибетина во тренд.

И додека поцвеќето ја одобруваат додека гледајќи ја плакнат очи , има и такви што мислат дека карлеуша треба малку да „прикочи“ со голотијата, критикувајќи ја дека ја вознемирува нацијата.

За таквите „мрчатори“, Јелена сподели објава на своето Инстаграм стори во која кралицата им ја „возврати шлаканицата“ на хејтерите одговорајќи им со зборовите:

„Кога луѓето од светскиот шоубизнис би знаеле дека морам да објаснувам дури што се и „Шанел“ бикини, би помислиле дека живеам во Авганистан. Сепак, како кралица на Србија, имам потреба да ја просветам и смирувам вознемирената јавност. Сега продолжете со вашите активности во мир, кралицата ви е најдобра пре*ичка на сите времиња и животот е убав“ – им напиша Карлеуша!

Патем, Јелена цинично ја „самоцензурираше“ својата фотографија и видео со кои таа онака соблечена, наводно ја вознемирила јавноста!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar

Останати вести од Радио Милева