Радио Милева
Сантиметри...

Камерата знае и да „лаже“: Македонската пејачка со српска адреса е највисока на естрадата во соседството, а еве и кои се меѓу пониските…

Камерата знае и да „лаже“: Македонската пејачка со српска адреса е највисока на естрадата во соседството, а еве и кои се меѓу пониските…
фото:тијана дапчевиќ/инсатграм

Камерите понекогаш знаат да ни доловат различна перцепција од реалната, особено кога е во прашање изгледот. Пејачките освен со својата убавина, пленат и со својата висина.

Иако, многумина сметаат дека Снежана Бабиќ – Снеки ја има титулата највисока пејачка на српската естрада, тоа сепак не е точно.

 

View this post on Instagram

 

#dvoracmiramare❤ #trieste❤❤❤

A post shared by Snezana Babic Sneki_official (@snezanababicsneki) on

Снеки е висока 181 сантиметар, додека титулата нависока ја има Тијана Дапчевиќ која има македонско-српска музичка кариета. Тијана е висока 184 сантиметри.

 

View this post on Instagram

 

Beovizija💜🌈

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Веднаш по неа е Чана, која е висока 183 сантиметри, Катарина Грујиќ 182, а Гога Секулиќ е висока 181 сантиметар.

 

View this post on Instagram

 

🍽🍸❤️

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on


Меѓу најниските пејачки се и Маја Николиќ (156 см), Дара Бубамара (158 см), Гоца Тржан (162), Сандра Африка (163), Ана Кокиќ (163).

Останати вести од Радио Милева