Радио Милева

Каква трансформација низ годините: Погледнете како некогаш изгледаше сопругата на Перо Антиќ! (фото)

Каква трансформација низ годините: Погледнете како некогаш изгледаше сопругата на Перо Антиќ! (фото)

Со текот на времето луѓето се менуваат, се менува и нивниот изглед. А жената колку е постара, толку е поубава.

Многу од жените се склони кон подобрување на сопствениот изглед, некогаш по природен пат, некогаш со пластични операции.

Сопругата на македонскиот ракометар Перо Антиќ од 2006 година до сега дефинитвно вложи во својот изгледа.

Таа на својот Инстаграм профил сподели колаж од фотографии како изгледаше во 2011, 2015 и како изгледа сега.

Сигурно ќе забележите дека има промена и тоа на подобро, односно Ружица Антиќ сега изгледа поубаво од кога и да било.

Перо и Ружица се 12 години во брак и имаат три деца, Лука,Павел и Петар.

фото:принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева