Радио Милева

Каква Станија, каква Сораја: Бугарите имаат што никој нема… ја имаат Деси-„Фотосесија“ (ФОТО 18+)

Каква Станија, каква Сораја: Бугарите имаат што никој нема… ја имаат Деси-„Фотосесија“ (ФОТО 18+)

Српските страрлети Станија и Сораја за нас се накако најпознати и најпопуларни на Балканот… Ама верувајте, дека само така ќе мислите, се додека не ја запознаете бугарската старлета Деси Димитрова, попозната како Деси – „Фотосесијата“.

Деси признава дека си прави и по 100 селфија секој ден. Силиконската старлета која со право се закити со овој прекар, ги обожува не само професионалните фотосесии, туку и селфијата дома, надвор, било каде…

„Постојано си правам селфија кои ги прикачувам на социјалните мрежи. Ова ми е страст. Без проблем се фотографирам себе си и по стотина пати на ден“ – гордо ја сподели својата тајна старлетата, со бугарските медиуми.

А кога сме веќе кај нејзините фотографи, таа е позната по најбезобразните, најпровокативните, најконтроверзните, најперверзните и најексплицитни… секси селфи фотографии, кои не се порнографски, ама затоа редовно завршуваат на страниците на бугарскиот печат и порталите.

Еротските сцени со друга девојка…

…средниот прст во лимонот ставен меѓу голите  нозе,

…голото кафе на венериниот брег,

…или онаа последната, со расцветаната роза со која го покрива голото меѓуножје,

….се само дел од експлицитните фотографии на  Деси-„Фотосесијата“ кои на фотографите им ја прават повеќе од возбудлива професијата.

Печетените медиуми и порталите само ја пренесуваат егзибицијата на Деси – „Фотосесијата, бугарската силиконска старлета.

 

Извор:Новините.бг

Фото: Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева