Радио Милева
„тешко“

Како живеат луѓето кои работат за Сека: Можно ли е вака да се однесува со нив? (фото)

Како живеат луѓето кои работат за Сека: Можно ли е вака да се однесува со нив? (фото)

Соработникот на Сека Алексиќ откри како е да се работи со неа.

Пејачката Сека Алексиќ важи за голем професионалец, затоа околу себе има голем тим експерти, кои се грижат за се кога е нејзината кариера во прашање.

Меѓу нив е и нејзиниот уметнички директор Станислав Закиќ, кој долго време работи со пејачката.

Како се препознаа по својата енергија, Сека и Станислав станаа многу повеќе од соработници, па често поминуваат време заедно, патуваат, излегуваат…

А колку е „тешко“ да се работи со Сека, откри Закиќ на својот Инстаграм профил.

Во видеото кое го објави нејзиниот уметнички директор, Сека објаснува како е да се работи со неа:

– Да го имав животот на овој уметнички директор, греби го, стискај му ги мозолчињата на грбот, извади му ги вошките од главата, нахрани го, води го… Страшно – рекла Сека на шега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stanislav Zakic (@stanislavzakic)

Гледајќи ја насмевката на Станислав, јасно е дека тој и пејачката одлично се забавуваат наоколу, а пејачката е и добар колега и пријател.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/stanislavzakic

Останати вести од Радио Милева