Вистаграм

Како вашите нокти да бидат уникатни ова лето?

Како вашите нокти да бидат уникатни ова лето?

Оваа сезона е дозволено сè, но некои трендови ќе го подигнат вашиот маникир на повисоко ниво. Ова лето, доаѓаат нови трендови за маникир што се нежни и романтични како летно ветре.

1. Контури на француски маникир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queenie Nguyen (@nailartbyqueenie)

2. Бранови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lauren ✨ (@lolo.nailedit)

4. Пастелни бои

5. Облаци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Color Camp (@color_camp)

извор: Кафепауза