Радио Милева

Како сестри: Oва е мајката на Викторија Лоба од која ја наследила својата убавина

Како сестри: Oва е мајката на Викторија Лоба од која ја наследила својата убавина
фото: Инстаграм/вицкторијалоба

Викторија Лоба важи за една од популарните македонски пејачки со руско потекло.

Имено, Лоба е родена во Таганрог, Русија на 17 октомври 1988 година. На свои 8 години таа со семејството се сели во Скопје и уште од мали нозе е присутна на музичка сцена и ТВ станиците.

Во музичките води влегува во 2003 година кога ја претставуваше Македонија на Детската Евровизија во дует со Марија Арсова и песната „Ти не ме познаваш“ каде се пласираа на 12-то место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᐯIᑕTOᖇIᗩ ᒪOᗷᗩ 🕊 (@victorialoba) on

Лоба често е активна на социјалните мрежи, а сега откри и од кого ја наследила својата убавина.

фото: фејсбук

Имено, пејачката во кусите приказни на „Инстаграм“ сподели фотографија од нејзината мајка Татјана Луговата на која и го честиташе роденденот.

„„Моја мама, моја љубов, среќен роденден. Среќа си!, напиша пејачката во описот на фотографијата.

фото: инстаграм

Таа во една прилика откри дека многу сака своето утринско кафе да го пие со нејзината мајка.

Многумина коментираат дека изгледаат како сестри, а не како мајка и ќерка, вие ќе се согласите ли?

Останати вести од Радио Милева