Радио Милева
Од тешките денови

„Како на челото да ми пишува дро*а“: Гоца Тржан никогаш поискрена за пропаднатиот брак со Иван Маринковиќ

„Како на челото да ми пишува дро*а“: Гоца Тржан никогаш поискрена за пропаднатиот брак со Иван Маринковиќ

Гоца Тржан проговори за најтешкиот период во животот, а се присети за пеколот низ кој поминала по разводот со Иван Маринковиќ, кој моментално е дел од реалното шоу Задруга 6.

– Во моментите кога многу се пишуваше за мојот развод и за врската со Радомир, бев на некој настан за Мис Деколте и бев во жирито. До мене седеше Милан од Твитер. Ми се извини и рече дека пред некој ден твитнал „Боже, биди прецизен, фрли тула и удри ја Гоца Тржан и нејзиниот сопруг“ – откри таа, па додаде:

– До него седи уредник на високотиражен весник и му вели дека Гоца Тржан е високотиражна личност, кога ќе објавиме нешто за неа се купува и чита. Во тој момент типот од Твитер замолчи на тоа што го кажав. И што правиме сега? – рече Гоца Тржан и нагласи дека многу вести поврзани со јавни личности не ги објавуваат самите тие, туку честопати се извадени од контекст.

– Така поминав низ дебелото и тенкото кога дојде до мојот развод. Колку и да изгледам како силна структура, тоа ме опустоши – признала таа за Телеграф.рс

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan)

-Имав впечаток дека кога ќе излезам на улица, на челото ми пишува распуштеница,дро*а, ѓубре, затоа што таква слика за мене создаде мојот поранешен партнер во медиумите, за жал, и никој не сакаше да ја слушне мојата страна бидејќи јас од самиот почеток создадов слика во медиумите на отворена, весела, луда жена која нема апсолутно никакви табуа и слично – изјавила Гоца која имала проблем при разводот бидејќи другата страна била многу зборлива во тие моменти.

Останати вести од Радио Милева