Радио Милева
„Сега и засекогаш“

Како може да изгледа така тазе породена? Анастасија Богдановска се соблече во костим за капење, а на прашањето за изгледот одговори со рецепт (фото)

Како може да изгледа така тазе породена? Анастасија Богдановска се соблече во костим за капење, а на прашањето за изгледот одговори со рецепт (фото)

Постпартум периодот е вистински предизвик за една жена, бидејќи хормоните лудуваат, а телото и физички трпи доста промени.

На стомакот му треба време да се собере, па жените често знаат да се огледуваат една на друга, особено по бременоста- некои се задоволни, други не, а трети пак се носат со она она што го имаат од мајката природа.

Анастасија Богдановска пред два месеци се породи по вторпат и на свет донесе машко бебе кое го доби името Раде. Нејзината прва рожба, ќерката Дениција веќе има две години и активно го истражува своето опкружување, расте и Раде, а тоа за мама Деа значи одговорност 24/7 и тоа помножено со два.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasija Dea (@anastasiia_dea)

Дека мајчинството е најубавата, но и најтешката улога потврдуваат многу факти, еден од нив е тоа што за многу брзо време Анастасија ја врати линијата по поридувањето, а за тоа го откри и рецептот кој за многу мајки е и повеќе од јасен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasija Dea (@anastasiia_dea)

По објавената фотогрфија каде мама Деа позира во костим за капење, таа доби многу лескави коментари на сметка на изгледот, но и прашање како и успева, по што следеше одговротот:

-Режим: трчање по две деца, гласеше нејзината реакција.

Објавите на профилот кај убавата новинарка и водителка не се реткост, па следеше уште една, овој пат славеничка…

Поводот беше вториот роденден на Дениција, вториот месец на Раде и годишнина од брак, се’ на се’ моменти со многу љубов кои се евидентни и на фотографијата.

-Животот деновиве. Сега и засекогаш, пишува Анастасија за убавините добиени од Бога.

фото:Инстаграм/Анастасија Деа Богадановска

Останати вести од Радио Милева