Радио Милева
не сака да се експонира

Како јајце на јајце: Алка Вуица и нејзината сестра имаат неверојатна сличност (фото)

Како јајце на јајце: Алка Вуица и нејзината сестра имаат неверојатна сличност (фото)

Сестрата на Алка Вуица не е премногу експонирана во јавноста, но е и многу блиска со пејачката која обожава да поминува време со неа.

Тамара Вуица, мажена Меџиќ, е заносна русокоса, а многумина ја коментираат неверојатната сличност со Алка.

Иако не сака да се појавува и да биде под лупата на јавноста, Тамара се „појави“ на „Инстаграм“ кај Алка, каде беше објавена нивната заедничка фотографија.


Имено, тие двете го прославија роденденот на Тамара минатата година во Умаг и по тој повод ја споделија споменатата фотографија, која предизвика ентузијазам кај сите следбеници. Коментарите не престанаа да доаѓаат, бидејќи двете дами ги маѓепсаа сите.

фото: Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева