Љубов и Секс

Како хороскопските знаци се сложуваат во љубовта: Најдобрите комбинации за секој знак

Како хороскопските знаци се сложуваат во љубовта: Најдобрите комбинации за секој знак

Некои хороскопски знаци се согласуваат подобро со другите, тврдат астролозите.

Според нив, овие хороскопски знаци си одговараат, па се одличен љубовен пар кој често завршува во брак и создава семејство.

Кои се тие?

Овен и Рак

Нивните деца ќе бидат среќни и слободни бидејќи овој пар функционира одлично, никогаш не се расправаат.

Овен и Стрелец

Нив ги чека возбудлив живот, исполнет со авантури, храброст и многу романтика.

Бик и Вага

Имаат хармонија во врската, моменти исполнети со многу романтика, но и многу секс.

Девица и Јарец

Припадниците на овие хороскопски знаци се невероjaтно харизматични и дружељубиви, па со својата појава ги освојуваат сите околу себе, но главната задача им е секој ден одново да го освојат својот партнер

Вага и Девица

Кога ќе ги споите двајцата, работите излегуваат надвор од контрола. Ретки се оние коишто сакаат да експериментираат како нив, така што нема сомнеж дека овој пар најмногу се препушта на страстите.

извор:popara.mk