Радио Милева

Како друг човек: Мики Црнокрак извади фотографија од архива – ќе го препознаете ли во вакво издание? (фото)

Како друг човек: Мики Црнокрак извади фотографија од архива – ќе го препознаете ли во вакво издание? (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/микицрнокрак

Сопственикот на модносто студио „Црнокрк“, Мики Црнокрак е активен на социјалните мрежи, па знае да објави што има ново на професионално поле, но некогаш знае и да сподели и некој приватен момент.

Мики е љубител на скијањето, па на неговиот „Инстаграм“ профил може да забележите неколку објави на кои покажува како ужива во зимиските авантури.

фото: принтскрин/инстаграм/микицрнокрак

Иако летната сезона е отворена, па јавните личности се расоблекоа на домашен терен, Мики се уште не се пофали каде го поминува летото.

Меѓутоа, во изминатиот период за време на вонредната состојба, изолација, карантин поради короната….јавните личности на своите профили на интернет платформите споделуваа спомени од нивното детство, венчавки, родендени…

И Мики деновиве се потсети на некое друго време односно извади фотографија од архива на која можеби нема да го препознаете.

На фотографијата тој е со црна коса, подолга коса, облечен во црно одело, а во описот на објавата напиша:

„Од 20тиот век“.

фото: принтскрин/инстаграм/микицрнокрак

Би го препознале ли Мики во вакво издание?

Останати вести од Радио Милева