Радио Милева

Како дама среде Русија: Адријана Алачки се пофали како ужива во Москва, па веднаш доби коментар (фото)

Како дама среде Русија: Адријана Алачки се пофали како ужива во Москва, па веднаш доби коментар (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/адријанаалачки

Македонската водителка и пејачка Адријана Алачки ужива во своите професионални ангамажни и во своите обврски, а со тоа ужива и во сите активности кои произлегуваат од нејзината професија.

Алачаки ја промовира традицијата на македонската храна во Македонија и во светот. Па често, може да ја видиме како отпатувала некаде надвор од границите на дражавата.

Така деновиве Адријана присуствува на еден фестивал во Русија. Водителката ја искористи приликата освен за работните обврски да одвои време и за шетање и за дружење.

фото: фејсбук

Така, преку социјалните мрежи таа ги информираше нејзините следебеници и пријатели за активностите.

фото: фејсбук

Имено, таа на својот „Фејсбук“ сподели видео од дел од амтосферата на фестивалот на кој учествуваат повеќе држави.

Исто така, водителката сподели и фотографија од неа на плоштадот во Москва во ноќ, а под истата доби урнебесен коментар:

фото: фејсбук

„Адријана си ја помрачила Москва од твојата убавина“ стои под фотографијата.

фото: фесјбук

Веруваме дека Алачки ќе собере убави спомени од руската метропола, но и дека ќе оствари нови пријателства и соработки.

 

Останати вести од Радио Милева