Радио Милева
Крвта не е вода

Како да и е ќерка: Погледнете колку личат Лепа Брена и нејзината внука (фото)

Како да и е ќерка: Погледнете колку личат Лепа Брена и нејзината внука (фото)

Лепа Брена е многу блиска со својата сестра Факета Фара Стојановиќ, која животот ја однесе на другиот крај на светот пред години.

Таа со децении живее во Канада со своето семејство, а фолк ѕвездата ја посетува секогаш кога ќе и се укаже прилика. Овој пат кај неа дојде Факета, а ја донесе и нејзината ќерка Мајда.

Мајда живее во Келоун, град во западна Канада, со сопругот, синот и ќерката. До нејзиното име на Инстаграм стои и професијата – „застапник за подигање на свеста за аутизмот“.

Велат дека таа е огледало на нејзината тетка, што не е невообичаено бидејќи популарната пејачка и нејзината постара сестра се многу слични.

– Јас сум несудената ќерка на Брена – се пошегува еднаш Мајда.

Деновиве таа е во Србија со мајка си и тетка и, а ако им се верува на фотографиите на социјалните мрежи, посебно внимание обрнаа на Нови Сад, за кој Брена е особено приврзана, бидејќи во тој град живеела на почетокот на нејзината кариера.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева