Радио Милева
во с*кси црвен фустан

„Како барби“ – Анѓелка Прпиќ позираше и покажа заносни облини четири месеци по породувањето (фото)

„Како барби“ –  Анѓелка Прпиќ позираше и покажа заносни облини четири месеци по породувањето  (фото)

Актерката Анѓелка Прпиќ пред неполни четири месеци го роди своето второ дете, а веќе се врати во топ форма.

Таа сега се пофали со линијата на својот профил на Инстаграм, каде објави фотографија на која позира во секси црвен фустан, кој ги истакна тесниот струк и витките нозе.

„Нека има чувство на радост“, напишала Анѓелка во описот на фотографијата со која ги воодушевила своите фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andjelka Stević Žugić (@andjelkap)


„Млада госпоѓо, толку си жешка што ни овој противпожарен хидрант не може да помогне!“, „Сите што ќе те видат нека повикаат брза помош“, „Ти си оган“, „Леле“, „Мачка“, „Ти изгледаш прекрасно“, „Парче“, „Како Барби“, комплиментите немаа крај.

Актерката на социјалната мрежа го смени и презимето во Стевиќ Жугиќ бидејќи неодамна тајно се омажи за таткото на нејзиното второ дете Марко Жугиќ. Стевиќ е нејзиното моминско презиме, додека Прпиќ е презимето на нејзиниот поранешен сопруг. Анѓелка и Марко на крајот на мај добија ќерка по име Чарна, а од првиот брак со Дарија Прпиќ го има и синот Јакша.

Фото: Принтскрин/ТВ Прва /Инстаграм

Останати вести од Радио Милева