Радио Милева
среќни вести

Кајли Џенер е бремена

Кајли Џенер е бремена

Манекенката Кајли Џенер вчера на Инстаграм ја објави веста дека повторно е бремена.

Во видеото кое трае 90 секунди, Кајли открива дека со партнерот Тревис Скот го чекаат второто дете. Парот веќе ја има тригодишната ќерка Сторми Вебстер.

Видеозаписот започнува со позитивен тест за бременост, а потоа е прикажно нејзиното заминување кај гинеколог на ултразвук.

Американските медиуми за нејзината бремемост пишуваа уште во август, но ова е првпат Кајли да ги потврди ваквите натписи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

 

фото: Danny Moloshok/File Photo

Останати вести од Радио Милева