Радио Милева
не ја споделува приватноста

Каја Остоиќ има проблем: Момчето на пејачката постојано и бара… (ФОТО)

Каја Остоиќ има проблем: Момчето на пејачката постојано и бара… (ФОТО)

Пејачката Каја Остојиќ, настапи на фестивалот „ Music week“ минатиот викенд, вели дека нејзиното момче едвај поднесува што таа и се вратила на работата:

„Не е многу среќен поради тоа, би сакал јас да бидам покрај него цело време.

Пејачката мака мачиа бидејќи нејзиното момче, хрватскиот фудбалер Матео Павловиќ, постојано и бара… да бидат заедно!

Покрај вокалните способности, Катарина Каја Остојиќ е позната и по бројот на бракови.

Да потсетиме, пејачката се омажи трипати – беше со Никола Драгојловиќ, со кого ја има ќерката Николина, потоа со кошаркарот Урош Дувњак, а потоа и со светски познатиот диџеј Јуниор Џек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K A Y A (@kaya_ostojic)

„Ние со Матео не споделуваме заеднички фотографии на социјалните мрежи. Тоа ми е глупаво, не сакам да ја споделувам приватноста. Не го избегнав во приказните, меѓу нас е се’ во ред и најмногу ми се допаѓа кога не се зборува многу за нас“ – рече Каја, која по три пропаднати брака  нема намера да влезе во четврти, што јасно и гласно му го соопшти и на момчето:

„Завршив со бракот, иако тој само се смее на тоа“ – рече Каја.

Фото: Инстаграм принтскрин/kaya_ostojic

Останати вести од Радио Милева