Радио Милева
повторно родители

Кај пејачкиот пар Ивана Павковиќ и Петар Митиќ штркот повторно ќе слета: Брачната двојка од „Ѕвездите на Гранд“ чека близнаци! (ФОТО)

Кај пејачкиот пар Ивана Павковиќ и Петар Митиќ штркот повторно ќе слета: Брачната двојка од „Ѕвездите на Гранд“ чека близнаци! (ФОТО)

Ивана Павковиќ и Петар Митиќ ја започнаа својата љубовна приказна во 2013 година, за време на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“.

Естрадната двојка сега одново ќе станат родители по втор пат.  Имено, Ивана ги потврдила наовдите дека е повторно бремена.

„Да, бремена сум, а овој пат очекуваме близнаци и сите со нетрпение го чекаме моментот на нивното доаѓање на овој свет. Пресреќни сме“ – истакнала пејачката.

Да потсетиме, Ивана Павковиќ и Петар Митиќ љубовната приказна ја започнаа во 2013 година, за време на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“. Двојката се венчаше во 2016 година, а на крајот на истата година го добија синот Вујадин.

Фото: Инстаграм принтскрин/ivanapavkovic

Останати вести од Радио Милева