Радио Милева

Кај нив нема кризa: Викторија и Дејвид Бекам среде пандемија се почестија со стан во Мајами

Кај нив нема кризa: Викторија и Дејвид Бекам среде пандемија се почестија со стан во Мајами
фото: профимедиа

По неколку месечно размислување да купат нов имот, Викторија и Дејвид Бекам се одлучиле да купат луксузен стан во позната зграда во Мајами.

Станува збор за стан со пет спални соби, базен и прекрасен поглед, но и хелиодром на врвот на зградата, за кој издвоија неверојатни 21,6 милиони евра.

Станот се наоѓа во познатата зграда “One Thousand Museum” во Мајами, а за истиот платиле 24 милиони долари.

фото: профимедиа

Новиот стан се наоѓа во зграда со 62 ката, висока 215 метри, што ја прави највисоката зграда во Мајами.

За станарите, на врвот на зградата има заеднички базен, како и спа центар, фризерски и козметички салон, барови и дел за сончање.

Освен овој стан, познатиот пар има и вила во Лондон, како и дом во Котволдс.

Останати вести од Радио Милева