Радио Милева
Да се знае

Кај Цеца нема лабаво: Анастасија проба да и каже што да прави, но мама остро и покажа каде и е местото (видео)

Кај Цеца нема лабаво: Анастасија проба да и каже што да прави, но мама остро и покажа каде и е местото (видео)

Цеца Ражнатовиќ им овозможи на своите следбеници да погледнат во нејзиниот дом, но и да дознаат досега непознати детали од нејзиниот живот.

Во новата епизода на емисијата „Ceca Show“, пејачката се врати на своите работни обврски по одморот на Малдивите.

По доаѓањето во Белград, Цеца веднаш ги спакува повторно куферите и со нејзината сестра и Лидија и нејзиниот сопруг Предраг и соработниците заминаа во Бугарија каде одржа концерт.

Иако не се одморила од долиот лет и со повреда на коленото, Цеца се појавила на бината и одржала концерт за паметење.

Меѓутоа не одело се по план, постоеле проблеми кои го отежнувале секојдневието на пејачката…

Не е случајност што Цеца инсистирала со неа да дојдат и Лидија и Предраг, бидејќи фолк-дивата испланирала роденденско изненадување за својата сестра кое ќе го памети целиот живот.

Камерите и како изгледа купатилото на Цеца Ражнатовиќ во велелепната вила, но и расправијата помеѓу фолк-дивата и Анастасија.

Имено, пејачката се подготвувала за излегување со наследничката и пријателите, но повеќе би сакала да остане дома.

„А да одиш на вечера без мене? – ја прашала Цеца својата наследничка, која ја критикувала.

„Мораш бре да се социјалзиираш. Не можеш само да…

Цеца ја прекинала и го зголемила тонот…

„Подобро би ти било да ја поправиш таа шминка, бидејќи ти и твојата тетка секогаш доцните“ – рекла Цеца.

фото:Јутјуб принтскрин/Блиц ТВ

Останати вести од Радио Милева