Живот и Стил

Кафе со Нутела – сте пробале?

Кафе со Нутела – сте пробале?

Се подготвува многу едноставно, содржи здрави состојки и ќе ви стане омилен пијалок.

Состојки за милкшејк со нутела и кафе:

-220 грама сладолед од ванила

-240 милилитри млеко 4 лажички нутела 3 лажички инстант кафе 1 чиа семе 1 ленено семе шеќер или јаворов сируп Овие количини се доволни за еден голем или два помалку милкшејка

Подготовка: Ставете ги сите состојки во сад и гответе на пареа додека не добиете хомогена и мазна смеса. Кога сите состојки се соединат, оставете малку да се разлади и ставете го милкшејкот во чаша. Можете да додадете шлаг пена на врв и да посипете какао прав. Вашиот вкусен пијалок е готов! Кога сакате да се разладите, во подготвениот милкшејк може да додадете неколку коцки мраз.

Уживајте во убавиот вкус.