Радио Милева
ѕвезда и мајка...

Jованка Житарова – Јова со солзи во очите зборува за мајчинството и борбата за децата: „Зои и Картер ми се најважни во животот!“ (ВИДЕО)

Jованка Житарова – Јова со солзи во очите зборува за мајчинството и борбата за децата: „Зои и Картер ми се најважни во животот!“ (ВИДЕО)

Пејачката Јова, односно Јованка Житарова пред повеќе од еден месец го промовираше видеото за темата „Биди сама своја среќа“ кое што има над 300.000 прегледи на Јутјуб што е голем успех за еден македонски изведувач.

„По 10 години пауза решив да и се варатам на мојата најголема љубов, музиката, но со сосема поинакво нешто, од она што порано го правев. Со песни во модерен и актуелен стил. Со Роберт како колеги од факултет, се најдовме на иста бранова должина, и се роди „Биди сама своја среќа“ – изјави тогаш Јова.

Јова на музичката сцена токму со овој рефрен се врати после пауза од 10 години, а за време на истата се реализираше во улога на мајка, односно ги роди близнаците Зои и Картер за кои во повеќе наврати досега има истаканто дека и се нејзино „СЕ ‘“ во животот.

Деновиве беше и гостинка во студиото на естрадниот ТВ магазин„Бекстејџ“, а во рамки на гостувањето откри детали поврзани со нејзината кариера, но и приватен живот.

Пејачката за прв пат јавно проговори за враќањето од „туѓина-јабана“ дома во Македонија по разводот со сопругот Роберт, па со солзи во очите прозборе за мајчинството и борбата за нејзините деца.

Целото интервју можете да го погледнете во видеото во продолжение:

Останати вести од Радио Милева