Радио Милева
љубов

Јована Јоксимовиќ проговори за бракот со Жељко: „Знаевме што не чека, тоа не направи уште поблиски“

Јована Јоксимовиќ проговори за бракот со Жељко: „Знаевме што не чека, тоа не направи уште поблиски“

Јована Јоксимовиќ со години ужива во хармоничен брак со Жељко Јоксимовиќ, со кого има три деца. Како открива, таа секогаш ја наоѓа вистинската рамнотежа за да нејзиниот приватниот живот не трпи поради обврските, а на прашањето како изгледаат утрата кои не ги поминува на работа како уредник и водител, туку дома, таа вели :

– Тие утра се ретки.Но, во текот на летото, имав доволно време, сите бевме заедно, уживавме, секој ден, и тоа чувство с me уште ме одржува. Освен тоа, ако сакате нешто, а јас сакам да сум со моите деца, секогаш има време. Ако не можам наутро, можам попладне, навечер. И заспивањето заедно е еден вид прослава, така што, генерално, се е во ред.

На прашањето дали на нивните наследници им е отежнато поради фактот дека нивните родители се познати, Јована се чувствувала непријатно.

– Малку ми е непријатно кога слушам такво прашање, бидејќи многу добро знам колку деца има на овој свет без родители, или кои растат во беда, па никој не ги прашува дали имаат отежнувачка околност.

Кога станува збор за ќерките таа вели дека се многу различни.

– Тие се вистински девојки, но и тотално различни, а јас сум фасциниран од нивната способност да ја изберат токму гардеробата која совршено одговара на нивните карактери.

И нема ништо од Жељко кај нив, само од мајка му, па се надевам дека нема да го прочита овој дел од интервјуто, за да избегнеме расправија. Се шегувам, се разбира, тие зедоа се’, од секој од нас – вели Јована, која исто така истакнува дека постои изразена романса помеѓу неа и Жељко.

– Ако оваа количина на работа е романтична, тогаш таа сигурно постои. Се шегувам, се разбира, ние сме под голем притисок, и поради ковид, и нови работни, и филмот што го продуцираше, но, повторно, тоа беше наш избор, знаевме што не чека, и на некој начин, тоа не направи уште поблиску, поповрзано. И таму веќе има романтика, можам слободно да ви кажам – изјави Јована за Блиц.

фото: ата имагес/инстаграм/јована јоксимовиќ/к1 телевизија

Останати вести од Радио Милева