Радио Милева
роденденска штама...

Јована Јоксимовиќ не му го честиташе роденденот на својот кумашин и бивш колега: Срѓан Предојевиќ наполни 50 години, а од кумата доби – молк!

Јована Јоксимовиќ не му го честиташе роденденот на својот кумашин и бивш колега: Срѓан Предојевиќ наполни 50 години, а од кумата доби – молк!

Водителот Срѓан Предојевиќ го прослави својот 50 -ти роденден, па откри дали му честитале Жељко и неговата колешка и кума Јована Јоксимовиќ, со која со години ја водеше „Утринската програма“, а беа венчани кумови.

„Јована не ми го честиташе роденденот. Околу полноќ, стандардно започнаа да пристигнуваат пораки од драги луѓе. Им се заблагодарив и гордо им реков дека сега сум мнозински сопственик на мојот живот. Можеби е шега, но забележав дека со возраста е повеќе онака како што вие сакате, а не онака како што другите сакаат“ – рече Предојевиќ и откри како го прославил својот роденден:

„Славевме еден час, исто колку што беше потребно да се изеде скарата во ресторанот. Потоа дојдовме дома за да пробаме парче од мојата омилена торта, која Мирјана и Софија ми ја подготвија, а попладнето легнавме да се одмориме, што е потребно на моја возраст. Шегата настрана, но немаше класична прослава за пријателите, на прво место, поради сите мерки, на кои сите ние се придржуваме како семејство, а имаме и одговорност кон другите. Зошто да обврзувате некого да биде опкружен со луѓе во времето на корона и да создавате чувство на непријатност? Јас експлицитно им забранив на сопругата и децата да ми организираат забава со изненадување, па тој ден помина како и секој друг“ – рече Срѓан Предојевиќ за „Стори“.

За потсетување, тие двајца се разидоа професионално, а сега и приватно, кога ја напуштија ТВ „Прва“. Јована отиде да работи на„ К1 “заедно со сопругот Жељко, а Срѓан немаше работа со месеци, за потоа сопственикот на ТВ „Пинк“, Жељко Митровиќ да го повика во „розовото јато“.

Фото: Инстаграм принтскрин/jjovanajoksimovic/srdjan.predojevic

Останати вести од Радио Милева