Радио Милева
русокоса

Јована Јоксимовиќ направи драстична промена на изгледот, а многумина мислат дека ова е најдоброто издание досега (фото)

Јована Јоксимовиќ направи драстична промена на изгледот, а многумина мислат дека ова е најдоброто издание досега (фото)

Водителката Јована Јоксимовиќ до сега беше огнена црвенокоса, но следеше голема промена.

Јована сподели неколку фотографии на кои можеме да видиме дека сега е на страната на занoсните русокоси.

Познатата водителка и претходно имаше слична фризура, па реши на некој начин да се врати на стариот стил, а многумина велат дека ова е нејзиното најдобро издание.

„Боже мој, каква жена“, „Ова е нејзината боја“, „Не менувај, тоа е тоа“, се само дел од коментарите.


Задоволна од новиот изглед, Јована застана пред камерите, па и гледачите имаа прилика да ја видат промената на имиџот.

фото:Инстаграм принтскрин/Јована Јоксимовиќ

Останати вести од Радио Милева