Радио Милева
пловна журка

Јована и Жељко Јоксимовиќ заедно славеа роденден на необично место (ФОТО)

Јована и Жељко Јоксимовиќ заедно славеа роденден на необично место (ФОТО)

Јована и Жељко Јоксимовиќ го прославија својот роденден на 27-ми април. Со оглед на тоа што  Јована е родена на 25 април и Жељко на 20 април, двојката организираше заедничка прослава, која се одржа на еден изнајмен речен брод, кој исплови од салата Белград Бетон.

На роденденската забава на двојката присуствуваа многу познати личности. Меѓу првите гости беа Јелена Розга, потоа Мина Јоксимовиќ, ќерката на Жељко од првиот брак, братот на пејачот, актерот Саша Јоксимовиќ…

…Млаѓан Динкиќ, Јелена Младеновиќ, Бошко Јаковљевиќ и Марија Тарлаќ…

…Срѓан Предмовиќ, Драган Бјелогрлиќ, како и многу други.

На менито имаше богат избор, но можеше да се забележиме дека тие се готвени по специјални рецепти.

Првата песна што бендот ја изведе на роденденската забава на Јована и Жељко беше “Биди ми вода”, која оригиннално ја изведува Сергеј Четковиќ.

Останати вести од Радио Милева