Радио Милева
„атомска секс бомба“

Јована е како извајана, оди па најди и мана: Жената на српскиот фудбалер „пиштол гола“ на Ибица потврди дека е ултрасекси убавица (ФОТО)

Јована е како извајана, оди па најди и мана: Жената на српскиот фудбалер „пиштол гола“ на Ибица потврди дека е ултрасекси убавица (ФОТО)

Јована Ѓорѓевиќ важи за една од најзгодните и најубави жени на српските фудбалери.Откако се проба во реално шоу, жешката манекенка е многу популарна и на социјалните мрежи каде редовно објавува фотографии кои секогаш привлекуваат големо внимание.

Сопругата на српскиот репрезантативец Филип Ѓорѓевиќ предизвика бурни реакции меѓу фановите на социјалните мрежи кога објави предизвикувачка фотографија во бикини, но сега ги почести со малку поинакво, но подеднакво провокативно издание.

Јована објави неколку слики од постела во леопардова долна облека, а најмногу внимание привлекоа оние на кои јасно се гледаше дека Јована го симнала градникот.

Но, она со што најмногу ги израдува своите следбеници кои пишуваат дека е „атомска секс бомба“ покрај секоја поза, а ги прави љубоморни жените ширум светот поради нејзиното извајано тело, долгите нозе и цврстиот задник, Јована го покажа со голата фотосесија на Ибица.

Со родео шапка и темни сончеви очила манеканката како од мајка родена сета своја убавина ја срочила во неколку голи пози. Бујните атрибути будат еротски желби и фантазии, а секоја нејзина поза полни очи и зголемена доза влажни машки погледи. Како и не би, кога Јована  е како извајана… Оди па најди и мана!

Манекенката исто така многу често се рекламира на социјалната мрежа Твитер, каде што еднаш се скара со еден следбеник на кој му се закани дека ќе добие шлаканици.

Но, не се срамувала да открие и која била нејзината прва работа:„На 15 години работев на бензинската пумпа кај татко ми, бришев шофершајбни. Татко ми не беше воодушевен од идејата, но мајка ми инсистираше сама да ги заработам парите за грицки“, напишала манекенката.


Јована стави силикони во усните, кои и протекоа пред извесно време, па ги извади, го оперира носот, за што зажали и рече: „Го направив тоа затоа што бев идиот.Досада, мода… Не сум поубава поради тоа“, а призна дека ги зголемила и градите.

Останати вести од Радио Милева