Живот и Стил

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно (видео)

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно (видео)

Хит јогурт салата, често ќе ја правите!

СОСТОЈКИ:
250 гр тестенини
100 гр кашкавал
100 гр шунка
1 варен морков
6 корнишони
1 кисела пиперка
500 мл јогурт
100 гр мајонез
Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: