Радио Милева
убав повод за славење

Јоце Панов ретко споделува приватни моменти, но сега „пушти срце“ и покажа колку потпораснало синчето (фото)

Јоце Панов ретко споделува приватни моменти, но сега „пушти срце“ и покажа колку потпораснало синчето (фото)

Македонскиот пејач Јоце Панов во 2018 година заплови во брачните води со неговата избраничка Марина Нацевска.

Свадбата се случи во еден познат ресторан каде присуствуваа бројни познати личности, а главен забавувач беше пејачот Благоја Грујовски.

По една година од свадбата, во декември 2019 година, Јоце и неговата сопруга за првпат се реализираа во улогата на родители.

Имено, тие добија син за кој го обраа името Лука. Радосните вести на социјалните мрежи ги сподели  среќниот татко.

Оттогаш, Јоце и неговата сопруга уживаат со новиот член на семејството, поминувајќи го секој миг со наследникот, полнејќи се со љубов и позитивна енергија.

Пејачот не е премногу активен на социјалните мрежи или кога објавува фотографии тоа најчесто се објави од него, речиси па никогаш не го покажува синчето.

Овојпат, Панов пушти срце, па сподели приватен момент. Имено, синчето на пејачот славеше роденден и наполни две години. Токму по тој повод, пејачот објави фотографија од наследникот и покажа колку потпораснал.

Лука позираше покрај роденденската торта со киндер јајце и пораснал во преслатко момче.

-Среќен роденден Лука, да имаш најсреќно и највесело детство, напиша тој под објавата.

Среќен роденден!

фото: принтскрин/инстаграм/јоце панов/фејсбук

Останати вести од Радио Милева