Радио Милева
магично

Јелисавета Орашанин одлучи студените денови да ги замени со топли, па заедно со децата отпатува на Малдиви (фото)

Јелисавета Орашанин одлучи студените денови да ги замени со топли, па заедно со децата отпатува на Малдиви (фото)

Актерката Јелисавета Орашанин моментално ужива на одмор на Малдиви со ќерката Петра и синот Богдан.

Убавата актерка реши студените јануарски денови во Италија да ги замени со топли на Малдиви. Таа објави моменти од плажа со нејзините наследници.

Таа во еден момент ја снимила својата ќерка Петра како трча на плажа, но и го фотографирала синот Богдан како игра кошарка на теренот, што многумина воодушеви.

Подоцна објавила видео како си игра во плиткото со младенчиња ајкули.

Да потсетиме, Јелисавета неодамна призна дека повеќе ја привлекува нејзината ќерка Петра, додека нејзиниот син Богдан е посмирен. – Апсолутно. Таа е моја ќерка 100 проценти и уживам во тоа. Синот е малку посмирен, но ќе видиме како ќе одат годините. Сето тоа мора да се промени – изјавила актерката за „Блиц.рс“.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Јелисавета Орашанин

Останати вести од Радио Милева