Радио Милева
модна икона

Јелена Розга за прошетка се облече во комбинација од 6 000 евра (фото)

Јелена Розга за прошетка се облече во комбинација од 6 000 евра (фото)
фото: принтскрибн/инстаграм/јелена розга

Хрватската пејачка Јелена Розга неодамна на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која позира во близина на Јадранско Море, а за таа прилика облече скапа модна комбинација.

Имено, хрватската пејачка се шеташе во родниот Сплит и на носеше облека која чини повеќе од 6 000 евра.

Јелена облече капут кој чини 3 000 евра во комбинација со шал од 225 евра и чизми од 887 евра. Хрватската пејачка овој стајлинг го комплетираше со црна чанта од 1 900 евра, па така целокупниот нејзин стајлинг изнесува 6000 евра.

фото: принтскрибн/инстаграм/јелена розга

Оваа фоготарафија на Розга за краток период собра над 14 000 лајкови.

Како ви се допаѓа Јелена во вакво издание?

Останати вести од Радио Милева