Радио Милева
Млада професионалка

„Јелена ме предупреди“: Фотографот кој ја правеше првата фотосесија на Атина Тошиќ открива како се однесувала на снимањето

„Јелена ме предупреди“: Фотографот кој ја правеше првата фотосесија на Атина Тошиќ открива како се однесувала на снимањето

Фотографиите на Атина Тошиќ сè повеќе ги преплавуваат социјалните мрежи бидејќи нејзините години забрзано влегуваат во тинејџерската фаза, а ќерката на Јелена Карлеуша покажува сè поголем талент и аспирации да биде манекенка, на што нејзината славна мајка ќе биде многу горда.

Тоа сега го потврдува и голем стручњак во областа, бидејќи угледниот моден фотограф и режисер на музички спотови Дејан Милиќевиќ неодамна го коментираше потенцијалот што го покажува младата Атина.

Имено, тој учествуваше во модна кампања на Атина Тошиќ, па во едно интервју можеше од прва рака да каже каква иднина има ќерката на Јелена Карлеуша во светот на модата.

– Тоа беше убаво снимање, и посакувам многу среќа. Првите фотографии ги направив додека беше во утробата на нејзината мајка. Ја фотографирав Јелена за едиторијал со големо стомаче, непосредно пред да се породи. Практично, Атина не ни знаеше дека јас прв ќе ја фотографирам. Сега е на прагот да стане вистински супермодел, да почне да гради кариера. Драго ми е што јас сум фотографот кој ги направи нејзините први професионални фотографии, се надевам дека ќе живеам за да ги фотографирам и нејзините деца – рече Милиќевиќ и додаде дека Јелена не се мешала во фотографирањето на нејзината наследничка.

– Не, Јелена воопшто не се мешаше, само ме замоли да издржам бидејќи како и секоја тинејџерка, така и Атина има свои желби, честитки и поздрави и тоа го гледа на свој начин. Сепак, Атина не се однесуваше како тинејџерка, туку како тежок професионалец. Таа на фотографирањето дошла целосно професионално, чекала да ја шминкаат и да направат фризурата. Потоа, како и сите тинејџерки, таа го направи својот дел од TikTok, па преминавме на фотосесија. И се беше феноменално со оглед на тоа што и беше прв пат – изјавил познатиот фотограф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by atina.tosic🤍 (@_atinatosic_)

Инаку, во блиското минато, ќерката на Јелена Карлеуша постојано покажа зошто со право ја нарекуваат наследничка на нејзината мајка кога е модата во прашање, а овие стајлинзи ја потврдуваат нејзината светла иднина.

фото:Инстаграм/Јелена Каруеуша/Атина Тошиќ/Дејан Милиќевиќ

Останати вести од Радио Милева