Радио Милева

Јелена Круниќ ја избркаа од „Задруга“: Го прељуби момчето, па крвнички ја претепа колешката и откако излезе од реалното шоу, еве што и се случи… (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Круниќ ја избркаа од „Задруга“: Го прељуби момчето, па крвнички ја претепа колешката и откако излезе од реалното шоу, еве што и се случи… (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Круниќ беше дисквалификувана од реалното шоу „Задруга“, откако брутално ја претепа Надежда Биљиќ, а по напуштањето на реално шоу ја дочека неочекувано изненадување.

Елена и Надежда по расправија оклу набавка на вообичаените намирници, се степаа, поточно јелена ја претепа Надежда избивајќи е ден заб.  Како изгледаше овој вознемирувачки инцидент погледнете ТУКА:

Големиот шеф веднаш испрати писмо во кое ги информираше останатите и јавноста дека Круниќ е казнета со автоматска дисквалификација од шоуто.
Иако во ова риалити влезе како  девојка со сериозна врска, Јелена веќе првиот ден направи прељуба, мамејќи го момчето со Немања Ѓериќ Ѓексон, со кого беше се додека во  “Задруга” не се врати Мина Врбашки. Тогаш Ѓексон се раздели со Јелена, а таа беше убедена дека нејзиното момче, нема да и ја прости прељубата пред камери.

Сепак, се случи спротивното.

„Зашто, човекот е толку голема колку што простува … А мојата ѕверка е огромна“ – напиша Јелена постирајќи фотографија на гушкање со нејзиното момче,  кое ја чекаше  по излегувањето од шоуто, и очигледно, одлучил да и прости сè.

Сепак, ова не е се’ со што Јелена ја изненади јавноста.

Таа се огласи и на социјалните мрежи Веднаш по објавувањето на оригиналниот статус, што ќе можете да прочитате ТУКА, доби многу критики врз основа на тоа дека таа не  споменува ниту еден збор за Надежда, па дури нема ниту јавно извинување. Кога виде дека е осудена од јавноста, Круниќ брзо го исправи споменатиот статус и додаде:

Па, една работа е јасна – насилството не решава ништо, не бешее во ред,  сакам да им упатам голема извинување пред се на Надежда (кој испадна да биде само колатерална штета во целата таа  негатива на  денот), на нејзиното семејство, но, исто така, и на  реалното шоу “Задруга” и ТВ “Пинк”. На Вас е да го уважте моето искрено извинување или не“, напишала таа меѓудругото.

Останати вести од Радио Милева