Радио Милева
„ал дива није крива“

Јелена Карлеуша заврши во болница (фото)

Јелена Карлеуша заврши во болница (фото)
фото: ата имагес/ марко тодоровиќ

Пејачката Јелена Карлеуша заврши на Брза помош во болница.

Имено, таа била примена поради компликација од каснување на оса. По каснувањето пејачката почнала да отекува и да се гуши поради што и била потребна лекарска помош.

Јелена итно била примена во Брза помош каде што ја добила потребната нега, а јавно се заблагодари на медицинскиот персонал.

„Им благодарам на прекрасните луѓе во Ургентниот центар…Некогаш касањето може да се претвори во оток и гушење. Но, и со запознавање на прекрасни луѓе кои спасуваат животи“, напиша Јелена.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева