Радио Милева
не бираше зборови за сочни навреди

Јелена Карлеуша распука по познатата новинарка и водител на „ТВ Нова“, Оља Беќковиќ: „Црвлив, прор’тен, каллив компиру, од сув недо*б…“

Јелена Карлеуша распука по познатата новинарка и водител на „ТВ Нова“, Оља Беќковиќ: „Црвлив, прор’тен, каллив компиру, од сув недо*б…“

Јелена Карлеуша, која зад себе имаше брутално бурен викенд, откако за Божиќ го пријави сопругот Душко Тошиќ а семејно насилство, по што му беше забрането приближување до неа, се огласи на социјалната мрежа Инстаграм и ја распукановинарката и ТВ  водителка на опозициската ТВ Нова, Оља Беќковиќ.

Оваа претходно во својата емисија „Впечаток на неделата“ која седмично оди на споменатата телевизија, концертниот настап на Карлеуша  и целиот концепт на новогодишниот дочек во Белград организиран на отворено од градските власти, го нарече „Белград на праз“, сакајќи да ја симболизира според неа, „селанштината“ во концептот.

Револтирана од постапката на новинарката, пејачката не бираше зборови и начин како да ја распука… од сите оружја:

Едно логично прашање за Оља Беќковиќ: Колку треба да си нереален, злонамерен, отруен со омраза, непрофесионален и арогантен за да наречеш дека е праз еден ваков концерт? Се’ разбирам, но како го спореди ова со праз, жено? Навредувај ги 50.000 присутни на таков парталав начин?! Чекај, нели е срамота на кој начин ја валкаш својата професија?! Зошто, пбре? „Црвлив, прор’тен, каллив компиру, од сув недо*б…“ – и порача Карлеуша на новинарката!

На Инстаграм приказните на Јелена потоа се редеа гламурозни видеа од новогодишниот концертен настап.

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar/#oljabeckovic

Останати вести од Радио Милева